• E-MAIL

    ured@zelena-istra.hr

  • Telefon

    +385 52 506 065

  • Adresa

    Gajeva 3, 52100 Pula

blog-img-10

Irena B.

02. 11. 2021.

Aktivisti i volonteri Zelene Istre predstavili održive projekte zajednice za naš grad

Aktivisti i volonteri udruge Zelena Istra su u sklopu manifestacije Dođi u grad - Vieni in città predstavili programe ove udruge objedinjene pod nazivom Održivi projekti zajednice za naš grad. Građani su tako mogli doznati što je to Društveni vrt, što mogu popraviti u Radiona Re-Geppetto, te doznati više o kompostiranju i „zero waste” načinu života.
Društveni vrt na Gregovici zaživio je kao mjesto za odmor, druženje, edukaciju o permakulturnom / ekološkom/organskom uzgoju hrane. Mjesto je to na kojem se potiče inkluzija te promocija i praksa zdravog i samoodrživog načina života te jačanja zajednice. Koordinatorice vrta predstavile su brojne aktivnosti koje provodimo u sklopu Društvenog vrta, te upoznale zainteresirane građane kako je organiziran rad u vrtu, kako se mogu uključiti, koji su benefiti ovakvog druženja i rada. Posjetitelji su mogli degustirate ukusne zalogajčiće od povrća iz društvenog vrta s potpisom chefa Dragana Jovanovića iz The Kitchen by Gastro Klub Pula koji se volonterski uključio u akciju te uz pomoć učenica /volonterki iz Gimnazija Pula te Društvenog vrta pripremio posebne zalogajčiće i to sve u kuhinji Tržnica - Pula Posjetitelji su mogli degustirati i craft pive koje je osigurala BURA BREW porečka craft pivovara te Teraboto Vina
Uz dobru glazbu u režiji "majstora Re-Geppetta"posjetitelji su se mogli informirati o radu Radione Re-Gepetto Društvenog centra Rojc. Radiona je opremljen prostor u kojem građani mogu besplatno popraviti predmete i uređaje po „uradi sam“ principu.
Hvala svima na podršci, hvala našim volonterkama i volonterima Karin Bolkovic Mirjam Koroman Davorka Karan Ivanka Radošević Lamot Ivana Modrusan Silvia Černjak Petra, Snjezana Bratanovic za fotografije ❤

Fotografije